Opis działania lasera:

 Laser pikosekundowy Pico Light D18 emituje specyficzną długość fali świetlnej w ekstremalnie krótkim okresie czasu mierzonym w pikosekundach. Fale, dające efekt akustyczny, absorbowane są przez pigment zdeponowany w skórze, rozbijają go na mikrocząstki na tyle małe, że rozpoznawane są przez system obronny organizmu (system immunologiczny) jako ciało obce.

W ciągu kolejnych kilku tygodni po zabiegu komórki obronne organizmu – makrofagi – usuwają elementy rozbitego laserem pigmentu z organizmu – tym samym po serii zabiegów (3-5) tatuaże lub makijaż permanentny są likwidowane.

Ta pozytywna reakcja makrofagów na zagrożenie jest możliwa właśnie dlatego, że pigment jest rozbijany przez laser na tak małe cząstki, że mogą one być „pożarte” przez makrofagi.

Ponieważ do odpowiedniego koloru tatuażu/makijażu permanentnego dobierana jest odpowiednia długość fali lasera absorbowana przez kolor pigmentu nie następuje uszkodzenie skóry i tkanek, w których nie występuje pigment.

Laser pikosekundowy Pico Light D18 może obecnie usunąć każdy rodzaj tatuażu (oprócz białego).

Długości fali

Laser Pico Light D18 posiada możliwość ustawienia pracy głowicy zabiegowej do emisji trzech długości fal, wybieranych z pulpitu urządzenia: 1064 nm & 532nm&755nm.

  •  1064nm: do usuwania czarnego lub niebieskiego pigmentu
  •  532nm: do usuwania czerwonego i brązowego pigmentu
  •  755nm:  do usuwania czarnego, niebieskiego i zielonego pigmentu położonego   płytko i średnio głęboko oraz do rewitalizacji skóry. Do rewitalizacji skóry przeznaczona jest osobna głowica o typie „plastra miodu”.

Zastosowanie

  • Usuwanie czarnego, niebieskiego, koloru kawy, brązowego i innych, mieszanych kolorów tatuażu (oprócz białego).
  • Korekcja nadmiernej pigmentacji skóry spowodowanej chorobowymi zmianami: plamy starcze, przebarwienie poporodowe, przebarwienia typu Nevus Ota i Ito.
  • Usuwanie różnego typu makijażu permanentnego brwi, kresek na powiekach, makijażu permanentnego i kresek na ustach.
  • Rewitalizacja skóry.

 

Cena zabiegu ustalana jest indywidualnie po konsultacji lekarskiej.

 

Plugin by:aAM