Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.
Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.

concept skincare

Zabieg z użyciem osocza bogato płytkowego tzw. plazmolifting stosuje się w przypadkach, gdy występują oznaki starzenia: zmarszczki, bruzdy, kurze łapki, zmniejszona gęstość skóry, a także gdy chcemy, aby skóra szybciej się goiła i regenerowała po innych zabiegach (np. laserowych).

Szczególnie polecić go można osobom poszukujących naturalnych metod odmładzania lub pacjentom z chorobami alergicznymi.

Oddzielnym zabiegiem dopełniającym z użyciem własnej krwi pacjenta jest Autologiczna fibryna (AF-Autologous Fibrin), którą pozyskujemy z krwi pacjenta pobranej do odpowiedniej probówki, a następnie umieszczając ją w wirówce laboratoryjnej i wirując z odpowiednią prędkością i czasie. Do uzyskanego w ten sposób osocza bogatopłytkowego, dodaje się odpowiedni czynnik, który pozwala na utworzenie autologicznej fibryny, którą podajemy za pomocą strzykawki i igły bezpośrednio do skóry w wybrane miejsca.

Efektem podania autologicznej fibryny jest redukcja zmarszczek na twarzy oraz jej odmłodzenie poprzez wypełnienie fibryną określonych przez lekarza miejsc, w których nastąpiły z wiekiem ubytki tkanek podskórnych.

Dlaczego jest to możliwe?

Firbryna jest autogenną matrycą, która stymuluje gojenie i wzrost tkanek miękkich. Jest bogata w leukocyty i naczyniowy czynnik wzrostu.
Fibryna inicjuje także trwałe uwalnianie płytkowego czynnika wzrostu, białka które odgrywa znaczącą rolę w procesie angiogenezy; transformującego czynnika wzrostu, białka, które stymuluje wzrost tkanek i trombospondyny 1, przylegającej glikoproteiny która pośredniczy w interakcjach pomiędzy komórkami oraz w procesie angiogenezy.

Tak więc po zabiegu w skórze, wokół podanej autologicznej fibryny tworzy się włóknista otoczka, a obecne czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co daje efekt ,,podnoszenia” w miejscu podania, trwający około 2 lat.

Zarówno zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jak i autologicznej fibryny można wykonać na jednej wizycie.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znalazły swoje zastosowanie w:

 • rewitalizacji skóry (w szczególności trudnych okolic oczu lub szyi);
 • leczeniu blizn potrądzikowych;
 • leczeniu łysienia;
 • poprawie kolorytu, gęstości i napięcia skóry;
 • przyśpieszeniu gojenia po zabiegach laserowych;
 • profilaktyce starzenia się skóry.

Osoby młode i w średnim wieku, ze względu na sprawne mechanizmy naprawcze, wymagają mniejszej liczby zabiegów, żeby osiągnąć dobre efekty kliniczne. U osób w starszym wieku trzeba zwykle wykonać większą liczbę zabiegów. Osocze bogatopłytkowe stanowi alternatywę dla pacjentów, którzy nie akceptują kwasu hialuronowego lub chorują na ciężką alergię. Osocze bogatopłytkowe jako uzupełnienie po terapii laserowej przyśpiesza gojenie i powrót do codziennych obowiązków. Dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu, a nawet przeciwbakteryjnemu wywiera ochronny wpływ na naszą skórę. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu i komórkach krwi (przede wszystkim w płytkach krwi) pobudzają komórki skóry do regeneracji.

Jak często należy wykonywać zabieg?
 • U osób poniżej 35 roku życia osocze bogatopłytkowe podaje się najczęściej jako profilaktykę starzenia się skóry. Wystarczy 1 zabieg na 12-24 miesiące, żeby osiągnąć rewitalizujący efekt.
 • Osoby od 35 do 45 roku życia wymagają kolejnego podania po 9-12 miesiącach.
 • Po 60 roku życia wymagane jest podanie osocza po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu.

W chwili obecnej nie ma jednolitego standardu terapii osoczem bogatopłytkowym. Decyzję zawsze podejmuje lekarz medycyny estetycznej w oparciu o aktualny stan pacjenta.

Kiedy nie można wykonać tego zabiegu?

Zabieg jest bezpieczny i przewidywalny przy zastosowaniu odpowiedniego zestawu i zasad aseptyki. Wielu pacjentów jest zadowolonych z uzyskanych efektów terapii. Jednak w niektórych sytuacjach nie powinien być stosowany.

Przeciwwskazaniem do podania osocza bogatopłytkowego są:

 • ciąża oraz okres karmienia,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroba nowotworowa,
 • choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroby krwi,
 • nietolerancja iniekcji,
 • aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry.

Osocze bogatopłytkowe to jeden z zabiegów przeciwstarzeniowych, do których pacjenci wracają najchętniej. Szybka rekonwalescencja i poprawa kondycji skóry powodują, że procesy starzenia zostają spowolnione a satysfakcja pacjenta jest na wysokim poziomie.

Zabiegi wykonujemy:

1.Osocze bogatopłytkowe wg metody Garcia – Ceccarelli – informacja dla pacjenta

Kilka słów o metodzie Garcia – Ceccarelli

Płytki krwi są komórkami krwi, około 30% znajduje się w śledzionie ,,zawierają między innymi tzw. czynniki wzrostu biorące udział w naprawie tkanek po urazie.

Są to: czynnik wzrostu naskórka, czynnik wzrostu fibroblastów, czynnik wzrostu śródbłonka naczyń.
Nad zastosowaniem materiałów autologicznych w celu regeneracji i rewitalizacji prof. J.V. Garcia, hiszpański naukowiec, pracował od 2003 r. Po siedmiu latach badań stworzył rewolucyjny protokół zabiegu niwelującego efekty starzenia. Skuteczność procedur potwierdził w 2010 r. i wprowadził je na rynek medycyny estetycznej Włoch – prof. M. Ceccarelli. Modyfikowane zgodnie z założeniami najnowszych osiągnięć i doświadczeń zabiegi zdobywają coraz większe uznanie. Główną ich zaletą jest bezpieczny i niedrogi materiał, którego bazę stanowi własna krew i tkanka tłuszczowa pacjenta.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg podania osocza bogatopłytkowego wykonuje się w gabinecie lekarskim. W czasie pierwszej wizyty, rozpoczynając protokół, lekarz pobiera krew – 20 ml (tylko od zdrowego pacjenta). Po prostym spreparowaniu pozyskuje z niej osocze. Następnie techniką mezoterapii, w celu regeneracji skóry, wstrzykuje składnik w powierzchnię zabiegową twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni. Płytki osocza w kontakcie z kolagenem uwalniają czynnik wzrostu, który stymuluje regenerację. Po upływie sześciu godzin lekarz wykonuje drugi, podobny zabieg, wstrzykując osocze bogatopłytkowe w obszary o największych ubytkach skóry właściwej. Miesiąc później w tych miejscach fibroblasty (komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu) wykazują szczególną aktywność. Wtedy wstrzyknięte zostają gotowe preparaty z aminokwasami (typu Skin C, Skin OX), które wspomagają wykształcenie nowej macierzy skórnej. Utrzymanie odpowiedniego pH i systematyczne, comiesięczne zabiegi mezoterapii zapewniają pozostanie skóry na optymalnym poziomie regeneracji.

Częstotliwość zabiegów osoczem bogatopłytkowym:

U młodszych pacjentek zabieg można wykonać 1 raz, u pacjentek powyżej 40 roku życia: 2 razy w ciągu tego samego dnia.

Co uzyskuje się po takim zabiegu?

Przede wszystkim zauważalną poprawę napięcia skóry. Dla podtrzymania efektu u młodszych pacjentek zaleca się powtórzenie zabiegu po 6 miesiącach, u starszych stosowanie co 4 miesiące.

Jak podtrzymywać efekty zabiegów osoczem bogatopłytkowym?

Wg Prof. Garcia i Prof. Ceccarelli po miesiącu od podania osocza bogatopłytkowego powinno zastosować się mezoterapię innymi preparatami, ponieważ wówczas znacznie zwiększona jest odpowiedz fibroblastów, co klinicznie daje lepsze wyniki mezoterapii.

U młodszych pacjentek stosuję preparat Sikn B:
W przypadku dużych defektów (drobne zmarszczki i pogorszenie kolorytu skóry) w obrębie naskórka stosuje się preparaty Skin Ox oraz Skin Colin
Natomiast u starszych pacjentek z dużą wiotkością skóry zaleca się produkt Skin R: z taką sama częstotliwością.
Takie zabiegi mezoterapii stosuje się w następującym cyklu: 2 zabiegi co 15 dni, potem 2 co miesiąc.

Osocze bogatopłytkowe można też stosować celem wypełniania zmarszczek i bruzd, wówczas zabieg wykonuje się wstrzykując inaczej przygotowane osocze w określone miejsca w obrębie twarzy.

2.Wg procedury proponowanej przez Mesotech z użyciem aparatu do separacji osocza Easy PRP.

W wypadku użycia aparatu do separacji osocza Easy PRP do cen należy doliczyć koszt aparatu 400,00 pln.

Więcej informacji:

www.easyprp.pl

Nota prawna plik do pobrania:

Nota Prawna easyPRP

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

cena W PLN Cena w PLN z użyciem DERMAFIX
TWARZ 580 Należy doliczyć
250 PLN
DEKOLT 580
TWARZ + SZYJA 900
TWARZ + SZYJA + DEKOLT 1300
OKOLICA OCZU 450
ŁYSIENIE 450
ZMARSZCZKI PALACZA 450
DWIE DŁONIE 450
BLIZNY, BLIZNY POTRĄDZIKOWE 400


CENA W PLN
ZABIEG Z OSOCZEM I FIBRYNĄ NA JEDNĄ OKOLICĘ 1000
Plugin by:aAM