1. LECZENIE MIGRENY BOTOKSEM.

Ci z Państwa, którzy cierpią na migrenowe bóle głowy wiedzą, że ta dolegliwość potrafi wykluczyć chorego z normalnego życia na kilka lub nawet kilkanaście dni. Zaburza to zarówno życie samego chorego jak i jego bliskich i również komplikuje wykonywanie pracy. pBotoxJednakże jest sposób, który może w znamienny sposób ograniczyć bóle migrenowe.

Sposobem tym jest leczenie migreny toksyną botulinową, popularnie zwaną botoksem.

Zabieg poprzedza dokładny wywiad w celu określenia, które partie mięśni głowy uciskają, ugniatają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Następnie pacjentka lub pacjent jest poddawany zabiegowi. Analiza pacjenta i sam zabieg odbywają się podczas jednej wizyty w gabinecie.
Preparat toksyny botulinowej – BOTOX jest podawany drogą iniekcji do wybranych u danego pacjenta partii mięśni mimicznych, które w ten sposób są blokowane i rozluźniane i dzięki temu ograniczane są napady migreny.

Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się nawet ponad 12 tygodni, co oznacza, że efekt leczenia jest długotrwały ale dla podtrzymania efektu leczenia u większości pacjentów potrzebne są kolejne podania BOTOXU.

Kilkunastominutowy zabieg nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji – powrót do normalnej aktywności życiowej jest natychmiastowy.
Pierwsze efekty leczenia są zauważalne po tygodniu od zabiegu.

BOTOX jest skuteczny w leczeniu migreny w ponad 80% przypadków. U więcej niż połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia napadów, a u pozostałych do co najmniej dwukrotnego zmniejszenia ich częstotliwości i siły.

 

]

2. KOREKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH W OBRĘBIE TWARZY I SZYI.

Zabiegi z toksyną botulinową AZZALURE w tym wskazaniu są znane i powszechnie doceniana jest ich skuteczność. W zabiegach łączonych z podaniem osocza bogatopłytkowego uzupełnionego autologiczną fibryną, z mezoterapią lub wypełnianiem kwasem hialuronowym można osiągnąć spektakularne efekty odmłodzenia twarzy i szyi pacjentek, choć zabiegi te są też polecane dla panów.

Korekcji można poddać:
 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • lwią zmarszczkę
 • kurze łapki w zewnętrznych kątach oka
 • tzw. królicze zmarszczki na nosie
 • boczne części brwi – uniesienie
 • opadające kąciki ust
 • dołeczki w podbródku
 • napięte pasma mięśnia szerokiego szyi
 • zmarszczki dekoltu

Każdy przypadek podlega indywidualnej konsultacji z ustaleniem rodzaju zabiegów oraz ich planu. Po konsultacji, podczas tej samej wizyty jest wykonywany pierwszy zabieg. W większości wypadków leczenie zmarszczek botoksem obejmuje jednocześnie kilka okolic twarzy. W takich przypadkach cena zabiegu jest ustalana indywidualnie dla pacjenta.

3. LECZENIE NADPOTLIWOŚCI BOTOKSEM.
Leczymy nadpotliwość:

azzalure_opakowanie

 • pach
 • dłoni
 • stóp
 • innych okolic, po konsultacji lekarskiej.

Jest to metoda leczenia nadpotliwości, która wykazuje dużą skuteczność i jest zaakceptowana od 2004 roku przez FDA (U.S. Food and Drug Administration). Ostrzykiwanie toksyną botulinową miejsc dotkniętych nadpotliwością blokuje nerwy zaopatrujące gruczoły potowe, co zapobiega wydzielaniu przez nie potu na okres od 6 miesięcy do roku.
Efekt terapii można zauważyć już po kilku dniach. Zakończenia nerwowe są zablokowane przez toksynę na okres 6-12 miesięcy – później powstają nowe, przez co rezultaty leczenia zanikają. Kolejną sesję można przeprowadzić średnio po 7-12 miesiącach (rezultaty utrzymują się najdłużej w przypadku zabiegów w obszarze pach).

LECZENIE MIGRENY – PREPARAT BOTOX

CENNIK W PLN
1 ZABIEG od 1800

KOREKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH W OBRĘBIE TWARZY I SZYI
– PREPARAT AZZALURE

CENNIK W PLN
ZMARSZCZKI POPRZECZNE CZOŁA 490
LWIA ZMARSZCZKA 490
KURZE ŁAPKI W ZEWNĘTRZNYCH KĄTACH OKA 490
TZW. KRÓLICZE ZMARSZCZKI NA NOSIE 450
BOCZNE CZĘŚCI BRWI – UNIESIENIE 450
OPADAJĄCE KĄCIKI UST 450
DOŁECZKI W PODBRÓDKU 450
KOREKCJA KILKU OKOLIC JEDNOCZASOWO CENA PO KONSULTACJI

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI BOTOKSEM

CENNIK W PLN
PACHY od 1600
DŁONIE od 1600
STOPY od 1800
KOREKCJA KILKU OKOLIC JEDNOCZASOWO CENA PO KONSULTACJI
Plugin by:aAM