Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Zastosowanie laserów w zabiegach medycyny estetycznej

Laser pikosekundowy PICO LIGHT P18: aleksandrytowy oraz Q-SWITCHED ND-YAG

Laser pikosekundowy emituje specyficzną długość fali świetlnej w ekstremalnie krótkim okresie czasu mierzonym w pikosekundach. Fale, dające efekt akustyczny, absorbowane są przez pigment zdeponowany w skórze i rozbijają go na mikrocząstki na tyle małe, że rozpoznawane są przez system obronny organizmu (system immunologiczny) jako ciało obce.

W ciągu kolejnych kilku tygodni po zabiegu komórki obronne organizmu – makrofagi – usuwają elementy rozbitego laserem pigmentu z organizmu – tym samym po serii zabiegów (3-5) tatuaże lub makijaż permanentny są likwidowane. Ta pozytywna reakcja makrofagów na zagrożenie jest możliwa właśnie dlatego, że pigment jest rozbijany przez laser na tak małe cząstki, że mogą one być systematycznie usuwane przez makrofagi.

Ponieważ do odpowiedniego koloru tatuażu/makijażu permanentnego dobierana jest odpowiednia długość fali lasera absorbowana przez kolor pigmentu nie następuje uszkodzenie skóry i tkanek, w których nie występuje pigment.

Laser pikosekundowy, wykorzystując głowicę skupiającą, może obecnie usunąć każdy rodzaj tatuażu (oprócz białego) oraz różnego typu przebarwienia skórne, w których obecna jest melanina.

Kolejnym zastosowaniem lasera jest rewitalizacja wiotkiej skóry oraz redukcja rozstępów, zmarszczek, blizn (w tym po trądziku), cellulitu. W tym wypadku użyta jest głowica dyfrakcyjna o typie soczewki „plaster miodu”. W zależności od użycia fali 755nm lub 1064nm działanie polega na wpływie bezpośrednio na kolagen skórny lub wytworzeniu MTZ (mikro stref przegrzania) z wyzwoleniem silnej regeneracji tkanek poprzez wywołanie tzw. „pozytywnego stanu zapalnego”.

Stan taki uwalnia kaskadę reakcji tkanek, dzięki którym następuje aktywacja czynników wzrostu, fibroblastów, komórek macierzystych i leukocytów co finalnie daje poprawę struktury tkanek poddanych zabiegowi.

Zastosowanie lasera pikosekundowego:

  • usuwanie czarnego, niebieskiego, koloru kawy, brązowego i innych, mieszanych kolorów tatuażu (oprócz białego)
  • korekcja nadmiernej pigmentacji skóry spowodowanej chorobowymi zmianami: plamy starcze, przebarwienie poporodowe, przebarwienia typu Nevus Ota i Ito
  • usuwanie różnego typu makijażu permanentnego brwi, kresek na powiekach, makijażu permanentnego i kresek na ustach
  • rewitalizacja skóry (zwiększenie gęstości skóry i jej napięcia), blizny po trądziku, blizny pourazowe, rozstępy
  • peeling węglowy – oczyszczanie skóry, redukcja wytwarzania sebum, rozjaśnienie skóry, termolifting skóry twarzy

Większość zabiegów nie wymaga znieczulenia. Wyjątkiem mogą być pierwsze zabiegi usuwania mocno wybarwionych tatuaży oraz usuwanie rozstępów. W tych przypadkach stosuje się znieczulenie miejscowe.

Laser TRIO GOLD do epilacji o trzech długościach fal

Podstawowa zasada działania urządzenia laserowego do usuwania owłosienia opiera się na wykorzystaniu fizycznego zjawiska pochłaniania energii promieniowania przez odpowiednie substancje – w tym przypadku melaninę i hemoglobinę i wykorzystanie powstającego ciepła do zniszczenia mieszków włosowych oraz macierzy włosa. Im ciemniejsze włosy, tym większą ilość melaniny (tzw. chromoforu) zawierają, umożliwiając tym samym uzyskanie lepszych rezultatów.

Warunkiem uszkodzenia mieszka jest wykonanie zabiegu w odpowiedniej fazie wzrostu włosa. Zatem konieczne są serie zabiegów. Widmo absorpcyjne melaniny wykazuje pochłanianie energii w zakresie w długości fali od 500 do 810nm co oznacza, że pochłania ona ten zakres energii znacznie lepiej niż inne chromofory z otaczających tkanek. Dlatego możliwe jest selektywne niszczenie włosa przez te długości fali. To zjawisko zostało wykorzystane w laserze, którym dysponujemy.

Fala 755nm (chromofor melanina) dla jasnej skóry, fala 810nm (chromofor melanina i hemoglobina) dla pośredniej karnacji, fala 1064 nm dla skóry ciemnej. Fala 1064 nm: ta wiązka penetruje nawet do najgłębiej położonych mieszków włosowych, nie powodując uszkodzenia skóry. Fala długości 1064nm działa głównie na hemoglobinę. Jej celem są naczynia włosowate otaczające mieszek włosowy, a nie melanina zawarta we włosku. Światło dociera do brodawki, gdzie niszczy naczynia włosowate odżywiające mieszek włosowy. Nieodżywiony mieszek obumiera, co skutkuje skuteczną epilacją.

Laser CO2 GOLD, frakcyjny - ablacyjny

Jest to rodzaj lasera, którego chromoforem jest woda.

Poprzez wytworzenie wielu mikro stref przegrzania na wybranej głębokości w skórze następuje wzbudzenie odnowy tkankowej z wyzwoleniem silnej regeneracji tkanek poprzez wywołanie tzw. „pozytywnego stanu zapalnego”. Stan taki uwalnia kaskadę reakcji tkanek, dzięki którym następuje aktywacja czynników wzrostu, fibroblastów, komórek macierzystych i leukocytów co finalnie daje poprawę struktury tkanek poddanych zabiegowi.

Wskazania do zastosowania Lasera CO2 GOLD

  • usuwanie zmarszczek i blizn, w tym po trądziku
  • rewitalizacja i wzmożenie napięcia skóry na twarzy i ciele
  • usuwanie przebarwień
  • usuwanie tatuaży
  • usuwanie znamion skórnych

Laser DIODE 980 GOLD do zamykania naczyń

Laser diodowy DIODE 980 GOLD działa na chromofor oxyhemoglobinę znajdującą się w naczynkach „czerwonych”. Oxyhemoglobina pochłania energię lasera i przekazuje ją do ścian naczyń, których białka ulegają denaturacji. Powoduje to zniszczenie ścian naczyń i zamknięcie naczynka.

Fala 980nm jest słabiej absorbowana przez melaninę, dlatego też zabieg jest bezpieczniejszy dla skóry i efektywniejszy (brak konkurencyjności melaniny dla fali lasera). Dodatkowo fala 980nm penetruje głębiej niż fale 532nm i 810nm, stosowane również w laserowej terapii naczyniowej.

Zabiegi urządzeniem SHR oraz IPL + RF

Oferujemy również szeroki zakres zabiegów urządzeniem IPL GOLD E-LIGHT + SHR

Zabiegi dostępne urządzeniem SHR oraz IPL + RF

  • epilacja
  • fotoodmładzanie
  • leczenie zmian trądzikowych
  • przebarwienia
  • rumień na twarzy

Porównanie lasera pikosekundowego i nanosekundowego

Dlaczego laser pikosekundowy jest efektywniejszy od lasera nanosekundowego? Lasery pikosekundowe powstały, aby dać możliwość usuwania pigmentów skórnych, czyli makijażu permanentnego i tatuaży, o wiele skuteczniej niż lasery nanosekundowe i z minimalnymi – względem laserów nanosekundowych – niekorzystnymi objawami pozabiegowymi.

W wypadkach, gdy pacjent staje wobec problemu nieskuteczności lasera nanosekundowego przy usuwaniu pigmentów skórnych, powinien skorzystać z zabiegów wykonywanych laserami pikosekundowymi. Nasz laser pikosekundowy Pico Lihgt D18, to platforma laserowa zawierająca w sobie dwa rodzaje lasera pikosekudowego Q-switched: laser Nd-Yag, emitujący falę 1064 i 532nm oraz laser aleksandrytowy, emitujący falę 755nm. Dzięki temu usuwamy również tatuaże wielokolorowe oraz pigmenty permanentne powstałe z mieszanych kolorów.

Zobacz efekty zabiegów

Efekty zabiegów medycyny estetycznej w naszym gabinecie

Profesjonalizm, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjentów są dla nas kluczowymi wartościami. Zobacz galerię efektów wykonanych zabiegów.

Więcej
Do góry